Pomoc, FAQ - często zadawane pytania
- Jak można zapłacić, jakie metody płatności obsługujecie? »
- Jak mogę dokonać zakupu, kiedy następuje dostarczenie kwiatów? »
- Regulamin zamówień naszej kwiaciarni »
- Czy mogę zamówić coś innego niż widać w ofercie? »
- Czy kwiatami należy się opiekować, jeśli tak to jak? »
- Polityka ochrony prywatności »
Czy kwiatami należy się opiekować, jeśli tak to jak?
Kwiaty doniczkowe jak i cięte wymagaja od nas opieki tak aby cieszyły nasze oko jak najdłużej. Oto kilka porad:
- aby kwiaty stały dłużej i lepiej się rozwijały, dodaj do czystego naczynia z wodą trochę odżywki. Należy pamiętać o stosowaniu zalecanych proporcji preparatu przez producenta, wazony należy starannie umyć.
- każdego dnia należy sprawdzać ilość wody, ponieważ niektóre kwiaty potrzebują jej bardzo dużo, szczególnie latem parowanie przez liście jest spore,
- kwiatów nie należy stawiać w przeciągu i w miejscach bardzo nasłonecznionych, ponieważ wiotczeją.
- łodygę na przyykład róż, należy przyciąć pod wodą (unikniemy zapowietrzenia) ukośnie ostrym nożykiem o 2 do 5 cm. Nigdy nie należy łamać lub zgniatać łodyg, nawet zdrewniałych! Umożliwi to lepszy dostęp rośliny ciętej do wody,
- liście zanieczyszczają wodę w wazonie i skracają żywotność kwiatów. Dlatego powinno się usunąć dolne liście tak, aby nie były one zanurzone w wodzie.
- sprawdź, czy kwiaty są świeże. Nie kupuj kwiatów z pożółkłymi lub zwiędłymi pąkami i liśćmi.
Jak dbać o kondycję róż?
- Po otrzymaniu kwiatów powinno się podciąć łodygę na ukos min. 2-3cm, tuż przed włożeniem do wazonu wypełnionego do 3/4 wodą o temperaturze pokojowej. Zapobiegnie to "zapowietrzeniu się" końca łodygi rośliny co może zablokować dostęp wody do kwiatu.
- Zaleca się codzienne podciąć różę jak wyżej.
- Należy unikać ekspozycji kwiatów na słonecznym miejscu i w przeciągu (otwarte okno).
- Zimą unikać dużych różnic temperatury.
- Zaleca się codzienne sprawdzanie sztywności płatków róży. Gdyby płatki zrobiły się bardziej miękkie (z reguły róża uległa "zapowietrzeniu") należy podjąć działania reanimacyjne.
Reanimacja róży
Proszę uciąć łodygę o długości ok. 10cm na ukos pod wodą (ciąć w zanurzeniu, w wazonie) lub uciąć na ukos ok. 10cm i włożyć końcówkę łodygi na 10 sekund do wrzątku. Jeśli nie przyniesie to rezultatu to należy ponownie skrócić różę, aż nie zacznie "ciągnąć" wody - stanie się jędrna. Skracanie łodygi pozwala pozbyć się"korka" powietrznego, który blokuje pobieranie wody.